نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | آغاز فاز دوم سیستم عامل "زمین'' از ابتدای تابستان

آغاز فاز دوم سیستم عامل "زمین'' از ابتدای تابستان

شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۲
اخبار فناوري اطلاعات

با پایان فاز اول سیستم عامل زمین در اردیبهشت ماه ۹۲ اعضای تیم پروژه خود را برای هماهنگ سازی زمین با رایانش ابری و نیز آغاز طراحی سیستم عامل دسکتاپ آماده می‌کنند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، پروژه زمین در طی چند فاز طراحی و تولید شده است. فاز صفر آن که اوایل سال ۹۰ به اتمام رسید شامل مطالعات، اولویت بندی‌ها و ایجاد گروه پژوهشی "توسعه نرم افزار" در پژوهشکده IT بود.

تابستان ۹۰ فاز ۱ این پروژه شروع شد و طبق تعریف باید تا اردیبهشت ۹۲ به اتمام می‌رسید که دقیقا سروقت به پایان رسید و هم اکنون در چند مرکز به صورت پایلوت در حال اجراست.

بر اساس اعلام طبق برنامه قرار است فاز دوم نیز از ابتدای تابستان شروع شود. در فاز ۲ تلاش می‌شود زمین با کمترین هزینه دولتی و بیشترین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به انجام برسد و در آینده نزدیک فراخوانی برای نگهداری و توسعه زمین انجام خواهد شد. همچنین طراحی سیستم عامل دسکتاپ نیز در فاز دوم انجام خواهد شد.

"زمین" که به صورت توسعه اکوسیستمی رشد داده شده است، سرویس‌های زیادی از جمله آموزش، خدمات و کانالهای عرضه را در کنار هم دارد که سمبل و محل تلاقی همه آنها support.xamin.ir است که افرادی که بخواهد از پشتیبانی سیستم عامل زمین استفاده کند باید به این سایت مراجعه و افرادی که بخواهند از محصولات زمین ستفاده کنند می‌توانند به سایت market.xamin.ir مراجعه کنند.

منبع : ITNA(اخبار فناوري اطلاعات و ارتباطات)