نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | یک‌سوم کاربران ویندوز از نسخه XP استفاده می‌کنند

یک‌سوم کاربران ویندوز از نسخه XP استفاده می‌کنند

دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۲
اخبار فناوري اطلاعات

در حالی که مایکروسافت تمام تلاش خود را برای بازنشسته کردن ویندوز XP انجام داده، هنوز در این زمینه موفقیت زیادی کسب نکرده است.

تازه ترین بررسی های موسسه Net Applications نشان می دهد ویندوز XP که در آگوست سال 2001 عرضه شده بود هنوز محبوب 37.74 درصد از کاربران نسخه های مختلف ویندوز در سراسر جهان است. البته این رقم نسبت به درصد 38.31 درصدی ماه آوریل کاهش مختصری نشان می دهد.

شرکت دل هم به تازگی بررسی هایی انجام داده که نشان می دهند بسیاری از کاربران رایانه ها و لپ تاپ های ساخت این شرکت در ماه های اخیر مهاجرت از ویندوزهای ایکس پی و ویستا را به ویندوز 7 آغاز کرده اند. بر همین اساس ویندوز 8 چندان در میان کاربران محبوبیت ندارد و استفاده از آن رشد چندانی هم نداشته است.

مایکروسافت می گوید پشتیبانی رسمی از ویندوز XP را در 8 آوریل سال 2014 پایان خواهد داد و از آن زمان به بعد هیچ وصله ای و از جمله وصله های امنیتی برای به روز کردن ویندوز یاد شده عرضه نمی کند. اما ظاهرا این تهدیدها چندان بر روی کاربران ویندوز ایکس پی موثر نبوده است.

گفتنی است هم اکنون ویندوز 7 با 44.85 درصد کاربر محبوب ترین نسخه از ویندوز محسوب می شود و ویندوز XP در رتبه دوم است. ویندوز ویستا و 8 هم به ترتیب تنها 4.51 و 4.27 درصد کاربر دارند. تعداد کاربران نسخه های مختلف سیستم عامل مک هم در مجموع حدود 6 درصد است.

منبع : ITIran