نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | کاربران آیفون زمان بیشتری از دستگاه خود استفاده می کنند

کاربران آیفون زمان بیشتری از دستگاه خود استفاده می کنند

دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۲
اخبار فناوري اطلاعات

براساس تحقیقات به طور میانگین کاربران آیفون زمان بیشتری را صرف دستگاه خود می کنند اما در مقابل زمان کمتری نسبت به کاربران اندرویدی مکالمه دارند.

به گزارش روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از Cnet، طبق تحقیقاتی که در آمریکا انجام شده است بزرگسالان امریکایی تقریبا ۱ ساعت در روز با تلفن هوشمند خود کار می کنند یک چهارم این زمان را مکالمه تشکیل می دهد. یعنی طبق آمار ۲۶ درصد زمان مکالمه. ۲۰ درصد ارسال پیام متنی، ۱۶ درصد حضور در شبکه های اجتماعی، ۱۴ درصد مشاهده وب سایت ها، ۹ درصد ایمیل، ۸ درصد بازی و ۹ درصد هم سایر امور یعنی استفاده از GPS و دوربین دستگاه را تشکیل می دهد.

یافته ها نشان می دهد استفاده های مختلف بسته به نوع پلتفرم موبایل است. کاربران آیفون هر روز ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه و کاربران اندروید ۴۹ دقیقه از تلفن خود استفاده می کنند. کاربران اندرویدی ب میزان تقریبی ۲۸ درصد مدت میزان مکالمه بیشتری را نسبت به کاربران آیفون (۲۲درصد) دارند. کاربران اندرویدی ۱۶ درصد این زمان را صرف ارسال پیام متنی، ۱۶ درصد صرف دیدن وب سایت ها و ۸ درصد صرف ایمیل می کنند.

نکته قابل توجه درصد برابر میزان صرف زمان در شبکه های اجتماعی( ۱۶ درصد) و بازی ( ۸ درصد) است که برای هر دو کاربر اندویدی و آیفون یکسان است.

منبع : iritn