نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | کاهش رشد بازار جهانی نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در سال 2012

کاهش رشد بازار جهانی نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در سال 2012

شنبه 18 خرداد 92
اخبار فناوري اطلاعات

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی گارتنر، ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای هوشمند تجاری(BI) پس از رشد طی چند سال متوالی در سال 2012 میلادی با کاهش اندک مواجه شد که این اتفاق به دنبال بروز مشکلات اقتصادی و سردرگمی در بخش‌هایی از این صنعت از جمله "اطلاعات بزرگ" رخ داد.

به نقل از وب سايت infoworld، ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در سال 2012 میلادی در مجموع به 13.1 میلیارد دلار رسید که این رقم نسبت به بازار 12.3 میلیارد دلاری سال 2011 رشد 6.8 درصدی را نشان داد. اما میزان رشد این بازار نسبت به گذشته کندتر شد و گارتنر اعلام کرد که در سال 2011 میلادی این بازار در عرصه جهانی رشد 17 درصدی را تجربه کرد.

"دان سومر"(Dan Sommer) و "باویش سود"(Bhavish Sood) از تحلیلگران مرکز گارتنر در گزارش پایانی این بررسی اظهار داشتند: «در حالی که این آمار و ارقام کاهش قابل ملاحظه در رشد بازار جهانی نرم‌افزارهای هوشمند تجاری را نشان می‌دهد، این اتفاق در راستای‌های پیش‌بینی‌های ما که از سال 2012 انجام داده بودیم رخ داده است».

در این گزارش توضیح داده شد که به هر حال اثرات ناشی از شرایط اقتصاد کلان بر این بازار را نباید نادیده گرفت. در ادامه این گزارش آمده است: «شرایط حاکم بر اقتصاد کلان موجب شد تا در زمینه خرید نرم‌افزارهای جدید و هزینه‌های مربوط به نگهداری از نرم‌افزارهای کنونی توجه بیشتری صورت گیرد و در این راستا نرم‌افزارهای هوشمند تجاری یک استثنا محسوب نمی‌شدند و این سختگیری‌ها در مورد آن‌ها نیز اعمال شد».

مرکز گارتنر اعلام کرد که SAP هم‌اکنون بزرگترین تولیدکننده نرم‌افزارهای هوشمند تجاری در جهان محسوب می‌شود و در سال 2012 میلادی 2.9 میلیارد دلار از این بازار را از آن خود کرده است.

منبع : همكاران سيستم