نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | هند در انتظار رشد 14 درصدی بازار نرم‏افزارهای کسب و کار

هند در انتظار رشد 14 درصدی بازار نرم‏افزارهای کسب و کار

شنبه 18 خرداد 92
اخبار فناوري اطلاعات

شرکت پژوهشی گارتنر پیش‏بینی کرده است بازار نرم افزارهای کسب و کار در هند امسال به 3.92 میلیارد دلار برسد.

براساس پیش‏بینی گارتنر، بازار نرم‏افزارهای کسب و کار در هند امسال با 13.9 درصد رشد در مقایسه با سال گذشته به رقم 3.92 میلیارد دلار خواهد رسید. سال گذشته میلادی حجم کل این بازار 3.45 میلیارد دلار بود. تحلیلگران گارتنر معتقدند تمایل کسب و کارهای هندی به صرفه‏جویی در هزینه‏های آی تی، تمایل به استفاده از فناوری‏های جدید به عنوان راهکار و راه‏حل و توجه بیش‌تر به مقوله خدمات مشتری از جمله مهمترین دلایل رشد بازار نرم‏افزارهای کسب و کار در هند است.

طبق این برآوردها، کشور هند در سال جاری میلادی چهارمین بازار بزرگ نرم‏افزارهای کسب و کار در کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام خواهد بود. پیش‏بینی شده است بازار این نرم افزارها در کل منطقه به 33.73 میلیارد دلار برسد که 11.6 درصد از این درآمدها نصیب کشور هند خواهد شد. شرکت گارتنر سهم هند از بازار جهانی نرم‏افزارهای کسب و کار را 1.32 درصد اعلام کرده است. انتظار می‏رود بازار این نرم افزارها در سطح جهان امسال به رقم 296 میلیارد دلار برسد.

شرکت گارتنر همچنین پیش‏بینی کرده است تا سال 2017 سهم هند از بازار جهانی نرم افزارهای کسب و کار به 1.74 درصد و از بازارهای کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام به 13.11 درصد خواهد رسید.

تحلیلگران گارتنر معتقدند کاربران نهایی این نرم افزارها در کشورهای هند و چین قصد دارند بودجه بیشتری را به تامین نرم افزارهای زیرساختاری اختصاص دهند و از این جهت چشم‏انداز بازار این دو کشور خوش‏بینانه‏تر به نظر می‏رسد. عواملی مثل رشد اقتصادی، افزایش سرمایه‏گذاری‏های خارجی و تشدید روند جهانی شدن از جمله دلایل افزایش بودجه آی تی کسب و کارها اعلام شده است.

راهکارهای وب کنفرانس، پلت‏فرم‏های کار گروهی، نرم افزارهای اجتماعی، راهکارهای مدیریت محتوای کسب و کارها، راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری و راهکارهای امنیتی از مهمترین اولویت‏های کسب و کارهای هند در پنج سال آینده عنوان شده است.

منبع : همكاران سيستم