نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | پیش‌بینی کاهش قیمت‌ موبایل از مهر

پیش‌بینی کاهش قیمت‌ موبایل از مهر

دوشنبه، 20 خردادماه 1392
اخبار فناوري اطلاعات

یک فعال بازار موبایل گفت: با وجود آنکه گفته شده بود تحریم‌های فناوری از 9 خرداد لغو می‌شود اما هنوز اقدام عملی خاصی اتفاق نیفتاده و تا حدودی بازار و مشتری‌ها هم به تحقق این موضوع بی اعتماد هستند.

محمد تقی تی‌تی دژ در گفت‌وگو با فارس در خصوص ژست لغو تحریم‌های فناوری آمریکا و تاثیر آن بر بازار، اظهار داشت: علیرغم اینکه گفته شده بود تحریم‌های فناوری اطلاعات ایران از 9 خرداد لغو می‌شود اما پس از آن اقدام عملی‌ خاصی در این رابطه اتفاق نیفتاد.

این فعال بازار تبلت و کنسول بازی ادامه داد: لغو تحریم‌ها در لحظه نمی‌تواند روی بازار اثر گذار باشد زیرا بسیاری از عوامل در تعیین قیمت‌های بازار نقش تعیین کننده دارد که از جمله مهم‌ترین آنها اثر روانی است.

وی گفت: علاوه بر این به دلیل بی‌اعتمادی بازار ایران و مشتری‌های این بازار به برداشته شدن تحریم‌ها، بازار عجله‌ای برای نشان دادن واکنش به این موارد ندارد.

تی‌تی‌دژ ادامه داد: علاوه بر این تجربه نشان داده بازار ایران در اخبار و حوادث مربوط به اعمال تحریم، بسیار زودتر از مواقع لغو تحریم عکس العمل نشان می‌دهد.

این واردکننده رسمی تبلت و کنسول‌های بازی تصریح کرد: بنابراین پیش‌بینی فعالان بازار از آینده این است که تا ماه‌های مهر و آبان شرایط حاکم بر بازار تغییر خواهد کرد.

منبع : ICTNA