نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | دستگاه‌های اندروید هدف حملات هکرها

دستگاه‌های اندروید هدف حملات هکرها

دوشنبه, ۲۰ خرداد, ۱۳۹۲
اخبار فناوري اطلاعات

در گزارش منتشر شده توسط شرکت آنتی ویروس مک آفی آمده است که تهدیدات ناشی از جاسوس‌ افزارها و تبلیغ افزاهای تجاری تلفن همراه مبتنی بر اندروید کاهش یافته‌اند اما حملات هدفمند افزایش یافته است.

به گزارش سرویس امنیت و شبکه پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از پلیس فتا، مجرمان سایبری سایت‌ های شبکه اجتماعی، دستگاه‌های تلفن همراه و در برخی موارد تجهیزات پزشکی را هدف حملات خود قرار داده‌اند. توسط شرکت مک آفی از سه ماهه اول سال ۲۰۱۳، بدافزارهای پلت فرم تلفن همراه گوگل در سه ماهه اول سال ۲۰۱۳، بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.

به طور کلی، تنها ۵۱۰۰۰ حملات مخرب جدید در پایگاه داده نمونه‌های بدافزار تلفن همراه شرکت مک آفی وجود دارد که این تعداد نسبت به سه ماهه آخر سال ۲۰۱۲ کمی کاهش را نشان می‌دهد. با توجه به این گزارش، نرم افزار اندروید بیشتری تعداد بدافزارها را داشته است. پس از آن نرم افزار سیمبین قرار دارد.

در گزارش این شرکت آمده است که تهدیدات ناشی ازجاسوس‌افزارها و تبلیغ‌ افزاهای تجاری تلفن همراه مبتنی بر اندروید کاهش یافته است اما حملات هدفمند افزایش یافته‌اند.

هم چنین با توجه به این گزارش، کامپیوترهای شخصی بیشتر هدف حملات هکرها قرار دارند. شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر نیز هدف حملات هکرها قرار داشته‌اند به گونه‌ای که دوستان را برای نصب کدهای مخرب فریب می‌دهند.

منبع : IRITN