نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | یک ‌سوم کارمندان مخفیانه از گوشی هوشمند در محل کار استفاده می‌کنند

یک ‌سوم کارمندان مخفیانه از گوشی هوشمند در محل کار استفاده می‌کنند

دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲
اخبار فناوري اطلاعات

کارمندان بدون توجه به مخالفت‌های بخش فناوری اطلاعات سازمان، همچنان به استفاده از گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی شخصی در محل کار ادامه می‌دهند. به گزارش وب‌سایت Zednet، مرکز اُوم Ovum به تازگی مطالعه‌ای را روی ۴۳۷۱ کارمند در سراسر جهان انجام داده و در پایان دریافته است که بیش از نیمی از کارمندان جهانی یا به عبارت دقیق‌تر ۵۶.۸ درصد از آن‌ها دستگاه‌های الکترونیکی شخصی را در محل کار خود مورد استفاده قرار می‌دهند.

مرکز Ovum اعلام کرده است که میزان استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی کارمندان در محل کار بین امسال و سال گذشته تفاوت چندانی نکرده است.

بخش اعظم کارمندان یعنی ۷۰ درصد آن‌هایی که گوشی هوشمند یا رایانه لوحی دارند، این ابزار‌ها را در محل کار مورد استفاده قرار می‌دهند و یک‌سوم این کارمندان بدون آنکه از ضوابط سازمان در این زمینه آگاهی داشته باشند و یا با وجود آگاهی از مخالفت سازمان در این زمینه، دستگاه الکترونیکی شخصی خود را به کار می‌گیرند.

در این بررسی مشخص شد که نسبت تمایل کاربران برای سازگاری یا عدم سازگاری با طرح «استفاده از دستگاه الکترونیکی شخصی در محل کار» (BYOD) به یک میزان است. طبق آمار موجود، ۴۵ درصد کارمندان اعلام کرده‌اند که ترجیح می‌دهند در محل کار و منزل تنها یک خط تلفن را در اختیار داشته باشند و در مقابل ۴۵ درصد کارمندان هم گفته‌اند که اگر در منزل و محل کار فقط یک خط تلفن را در اختیار بگیرند، این امر باعث می‌شود تا آن‌ها مجبور شوند در اوقات فراغت هم کارهای سازمان خود را انجام دهند.

منبع : همكاران سيستم