نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | استفاده از تلفن هوشمند می تواند شما را ضعیف و ترسو بار بیاورد!

استفاده از تلفن هوشمند می تواند شما را ضعیف و ترسو بار بیاورد!

سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۲
اخبار فناوري اطلاعات

طبق تحقیق انجام شده توسط مدرسه تجارت هاروارد اندازه ابزار مورد استفاده و وضعیت بدن شما هنگام استفاده از آن ، می تواند اخلاق، رفتار و بردباری شما را تحت تاثیر قرار دهد.

در صورتی که مدت زمان زیادی را به استفاده از صفحه کوچک اسمارت فون تان می گذرانید، ممکن است به زودی خوشنامی شما به مصمم بودن در کار و استقامت در برابر دشواری ها تحت تاثیر قرار گیرد. نتایج مطالعاتی که به تازگی توسط محققان کالج تجارت هاروارد انجام شده، نشان می دهد استفاده از ابزارهای صفحه کوچک می تواند در افراد باعث رفتارهایی با پافشاری کمتر نسبت به کسانی شود که از ابزارهای با نمایشگرهای بزرگتر بهره می برند.

در چکیده این تحقیق با عنوان " iPosture: اندازه ابزارهای الکترونیک مصرفی و تغییر رفتار ما" آمده است:
«این تحقیق نشان داد که پذیرفتن هر وضعیت بدنی می تواند قدرت های روانشناسانه را تقویت کرده و افزایش دهد. اکنون این گونه می پنداریم که کار روی صفحات بزرگ تر که افراد را مجبور می کند بدن شان را از نظر فیزیکی باز کنند، باعث می شود که آنها از نظر رفتاری هم مدعی مئابانه بوده و بر خواست شان پافشاری بیشتری داشته باشند.»

در این مطالعه از ۷۵ شرکت کننده خواسته شد تا به صورت تصادفی کارهایی را روی ابزارهای مختلف انجام دهند. شرکت کنندگان از آیپاد تاچ، آیپد، مک بوک پرو و آی مک استفاده می کردند. اگر چه در این تحقیق از محصولات اپل استفاده شده، اما گروه تحقیقاتی بر این عقیده است که نتایج را به محصولات تمامی شرکت ها می توان تسری داد.

هنگامی که کارهای خواسته شده تمام می شد، محقق از شرکت کننده می خواست «من ۵ دقیقه دیگر بر می گردم تا در خصوص کارها کسب اطلاع کنم. آنگاه هزینه لازم را پرداخت می کنم و شما می توانید بروید. لطفا اگر دیر کردم، کنار میز جلویی به من اطلاع دهید» آنگاه محقق ۱۰ دقیقه برگشت خود را به تاخیر می انداخت. شرکت کنندگانی که از ابزارهای کوچکتر استفاده کرده بودند، نسبت به دیگران زمان بیشتری را برای عکس العمل نشان دادن به تاخیر صبر می کردند.

آنگاه محققان به ردیابی همبستگی این موضوع با وضعیت بدنی افراد هنگام کار با ابزار پرداختند. کاربران تبلت و اسمارت فون تمایل دارند که روی دستگاه قوز کنند و بدن شان را منقبض نمایند. کاربران دسک تاپ ترجیح می دهند وضعیت بدنی بازتری داشته باشند. این مطالعه می گوید: «شرکت کنندگانی که با ابزارهای کوچکتر تعامل داشتند، نسبت به کاربران ابزارهای بزرگتر، کمتر مدعی بودند.»

محققان این مطالعه را با برخی پیشنهادات به پایان می برند که:
«بسیاری از ما، ساعت های زیادی از روز را مشغول تعامل با ابزارهای الکترونیک مان هستیم. در زمینه های حرفه ای، ما اغلب از آنها برای خلاقیت و بهره وری بیشتر استفاده می کنیم. اما به هر حال ما ممکن است دیدگاه مان را نسبت به آسیب این دستگاه ها بر عادات و رفتارمان از دست بدهیم و نتیجه آن کارایی کمتر خواهد بود. پیشنهاد مان این است که گاهی اوقات قبل از اینکه به یک جلسه یا قرار کاری بروید (و مطمئنا در طول جلسه) موبایل تان را کنار بگذارید.»

منبع : نارنجي