نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | همکاری مایکروسافت و اوراکل برای عقب نماندن از رقبای نرم‌افزاری

همکاری مایکروسافت و اوراکل برای عقب نماندن از رقبای نرم‌افزاری

سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۲
اخبار فناوري اطلاعات

شرکت مایکروسافت روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که روی پلتفورم‌های ویژه خود مبتنی بر فضای پردازش ابری از نرم‌افزار اوراکل پشتیبانی می‌کند تا با این همکاری جدید بتواند با شرکت‌های اینترنتی رقیب که روش‌های سنتی حضور در بازار را کنار گذاشته‌اند، رقابت بیشتری داشته باشد.

به گزارش وب سایت reuters، این دو مرکز بزرگ نرم‌افزاری برای چندین دهه در زمینه فروش فناوری‌های خود به شرکت‌های بزرگ جهان با یکدیگر رقابت می‌کردند. اما گفته می‌شود که هر دوی آن‌ها از جانب رقبای جدیدی تحت فشار قرار گرفته‌اند که خدمات ارزان خود را مبتنی بر مراکز داده از راه دور ارایه می‌دهند و مایکروسافت و اوراکل هم می‌کوشند به این عرصه بپیوندند.

بسیاری از سرمایه گذاران این شرکت نگرانند موقعیت اوراکل توسط شرکت هایی مانند Salesforce،workday و آمازون در خطر بیافتد. آمازون چندسالی است در بخش زیرساختی رایانش ابری موفقیت های خوبی داشته است .

مایکروسافت هم که چند سالی است سرمایه گذاری خوبی در بخش رایانش ابری کرده است ، خطر پیشرفت های آمازون را کاملاً احساس می کند و می خواهد با این قرارداد همکاری موقعیتش را در این صنعت بهبود ببخشد .

"دانیل ایوس"(Daniel Ives) یکی از تحلیلگران بانک سرمایه‌گذاری FBR در این باره گفت: «آیا امروز شاهد ایجاد تغییرات در این بازی هستیم؟ هرگز این طور نیست. این اتفاق نشان می‌دهد که هر دو شرکت برای حضور در بازار پردازش‌های ابری بسیار جدی هستند. توجه به این حقیقت که رقبای دیرینه امروز دوستان نزدیکی شده‌اند نشان می‌دهد که فرصت‌های پیش‌رو در حوزه سیستم‌های پردازش ابری تا چه اندازه بزرگ هستند. این فضا مسیرهای روشنی را پیش‌روی این شرکت‌ها باز می‌کند».

بر اساس قرارداد منعقد شده بین دو شرکت مایکروسافت و اوراکل، کاربران از این پس می‌توانند نرم‌افزار شرکت اوراکل را روی پلتفورم‌های Server Hyper-V و Windows Azure مایکروسافت مورد استفاده قرار دهند. این قرار داد شامل استفاده از جاوا، لینوکس و دیتابیس اوراکل نیز خواهد شد.

منبع : همكاران سيستم