نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | اوراکل قیمت راهکارهای هوشمندی تجاری خود را شکست

اوراکل قیمت راهکارهای هوشمندی تجاری خود را شکست

شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۲
اخبار فناوري اطلاعات

شرکت اوراکل قیمت راهکارهای هوشمندی تجاری خود را تا حد قابل توجهی کاهش داده است.

به گزارش وب‏سایت pcworld، شرکت اوراکل قیمت مهمترین محصول خود در حوزه راهکارهای هوشمندی تجاری را که فوندیشن سوئیت (Foundation Suite) نام دارد، تا حد قابل توجهی کاهش داده است. احتمال می‏رود اوراکل قیمت این محصول را در واکنش به تشدید رقابت‏ها در بازار نرم‏افزارها و راهکارهای هوشمندی تجاری کاهش داده باشد.

راهکار هوشمندی تجاری فوندیشن سوئیت پیش از این به قیمت 450 هزار دلار به فروش می‏رفت، اما اوراکل از 25 ماه ژوئن آن را به قیمت 300 هزار دلار عرضه می‏کند. فوندیشن سوئیت یک بسته نرم‏افزاری است که برخی از مهمترین نرم‏افزارها و راهکارهای اوراکل در حوزه هوشمندی تجاری را در خود جای داده است. بی آی پابلیشر، اِس بِیس، اسکورکارد و راهکار مدیریت راهبردها از جمله راهکارهای عرضه‏شده در این بسته نرم‏افزاری است.

شرکت اوراکل همچنین قیمت یکی دیگر از محصولات خود در این حوزه را که انترپرایز ادیشن پلوس (Enterprise Edition Plus) نام دارد از 295 هزار دلار به 221 هزار و 250 دلار کاهش داده است. قیمت نرم‏افزارهای اسکورکارد و راهکار مدیریت راهبردها نیز از 150 هزار دلار به حدود 90 دلار کاهش یافته است.

شرکت اوراکل درباره دلایل این اقدام خود به صورت رسمی اظهار نظر نکرده است، اما تحلیلگران معتقدند این شرکت در واکنش به رقابتی‏تر شدن بازار راهکارهای هوشمندی تجاری اقدام به کاهش قیمت محصولات خود کرده است. در سال‏های اخیر، کسب و کارها و شرکت‏های تجاری علیرغم اوضاع نامساعد اقتصاد جهانی بودجه راهکارهای هوشمندی خود را افزایش داده‏اند. بازار این نرم‏افزارها در سال 2012 به 13.1 میلیارد دلار رسیده بود که 1.9 میلیارد دلار از آن نصیب شرکت اوراکل شده است.

منبع : همکاران سیستم