نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | اولین تلفن هوشمند موتورولا - گوگل معرفی می شود

اولین تلفن هوشمند موتورولا - گوگل معرفی می شود

انفورماتيك آرا - یکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۲
اخبار فناوري اطلاعات

پس از شایعات بسیار در اینترنت و مشاهده این دستگاه تلفن هوشمند جدید در دستان اریک اشمیت از شرکت گوگل قرار است تلفن جدید شرکت موتورولا روز اول آگوست (۱۰ مرداد ماه) معرفی شود.

به گزارش ایتنا از مهر، شرکت موتورولا به عنوان یکی از شرکتهای گوگل تلفن هوشمند جدید خود را درحالی معرفی می کند که برخلاف مراسم معرفی سایر تلفنهای هوشمند در چند گروه کوچک معرفی می شود.

دنیس وودساید مدیر عامل موتورولا طی یک مصاحبه گفته است که این تلفن با اطلاع از شرایط اطراف خود به صورت کاملا وابسته به این محیط کار می کند.

برای مثال این تلفن می داند که چه زمانی داخل اتومبیل قرار گرفته از این رو گزینه های مختلفی که برای تعامل در اختیار کاربرخود قرار می گذارد با تعامل هنگامی که کاربر روی یک کاناپه به راحتی نشسته متفاوت است.

وودساید گفت: موتورولا همواره در مدیریت انرژی دستگاه خوب عمل کرده است اما عملکرد این تلفن در مدیریت حسگرها نیز چشمگیر خواهد بود. این تلفن می داند که چه زمانی در جیب، چه زمانی در دست قرار دارد و می داند که چه زمانی می خواهید عکس بگیرید، خود اقدام به عکاسی می کند.

سایر شایعات غیر رسمی درباره این تلفن نشان می دهد که جدیدترین تلفن هوشمند موتورولا همواره با فرمان صوتی کار می کند و به هرآنچه که می گویید گوش فرا می دهند و این عملکرد را با یک پردازنده دوال کور ۱.۷ گیگاهرتزی و دوربین ۱۰ مگاپیکسلی انجام می دهد.

تلفن هوشمند موتو ایکس اولین تلفن تولید شده توسط گوگل و موتورولا است که در تگزاس آمریکا تولید شده است، کارخانه ای که پیشتر تولید کننده تلفنهای نوکیا بود.

در تاریخ ۱۵ اگوست ۲۰۱۱ شرکت گوگل اعلام کرد که با پرداخت مبلغ ۱۲.۵ میلیارد دلار به موتورولا، مالکیت "موتورولا موبیلیتی" را در دست خود می ‌گیرد. ضربه ناشی از این خرید به بازار به حدی بود که ارزش هر سهم موتورولا نسبت به سه روز پیش از این تاریخ ۶۳ درصد افزایش یافت.

منبع : ایتنا