نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | کاهش ۵ درصدی درآمدهای یاهو در سه ماهه سوم امسال

کاهش ۵ درصدی درآمدهای یاهو در سه ماهه سوم امسال

انفورماتيك آرا - 28 مهر ، 1392
اخبار فناوري اطلاعات

گزارش درآمدی شرکت یاهو نشان می‌‏دهد درآمدهای کلی و سود خالص این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی کاهش یافته است. به گزارش وب‏‌سایت itworld، درآمد شرکت یاهو در سه ماهه سوم امسال حدود ۵ درصد کاهش داشته است. درآمد این شرکت در سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر امسال حدود ۲. ۱ میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۵ درصد کمتر است.
سود شرکت یاهو در این دوره نیز ۲۹۷ میلیون دلار بوده است که این رقم نیز به مراتب کمتر از سود این شرکت در دوره مشابه سال گذشته است. سود عملیاتی یاهو در سه ماهه سوم امسال ۹۳ میلیون دلار بوده است که این رقم در مقایسه با سه ماهه سوم ۲۰۱۲ حدود ۳۹ درصد کاهش داشته است. کاهش درآمدهای تبلیغاتی یاهو یکی از مهم‌ترین دلایل افت درآمدهای یاهو در این سه ماهه اعلام شده است. درآمدهای تبلیغاتی این شرکت در این دوره با ۷ درصد کاهش به ۴۷۰ میلیون دلار رسیده است.
بر اساس این گزارش، در این دوره بر تعداد کاربران خدمات یاهو افزوده شده است. یاهو اعلام کرده است در حال حاضر ماهیانه ۸۰۰ میلیون نفر کاربر در سراسر جهان دارد که این رقم در طول ۱۵ ماه گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.
ماریسا مایر، مدیر عامل یاهو از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود در این دوره ابراز رضایت کرده است. وی گفته از اینکه می‌‏بیند یاهو به سرمایه‌‏گذاری و تقویت عملیات‌ محوری و اصلی خود ادامه داده است، خوشحال است. مایر که از ژوئیه پارسال سکان مدیر عاملی یاهو را در دست گرفته است، می‌‏کوشد این شرکت را به روزهای طلایی‏‌اش برگرداند. خرید برخی شرکت‏‌های آی تی از جمله مهم‌ترین سیاست‏‌های مایر در یاهو بوده است. وی مدتی قبل ۱. ۱ میلیارد دلار از سرمایه یاهو را صرف خرید شرکت تامبلر کرد.

منبع : همکاران سیستم