نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | بازنشستگی ویندوز XP نزدیک است

بازنشستگی ویندوز XP نزدیک است !

انفورماتيك آرا - 26 آذر ، 1392
اخبار فناوري اطلاعات

مایکروسافت ویندوز xp را در سال 2001 میلادی معرفی کرد و در بازار جهانی به موفقیت های زیادی دست پیدا کرد.

ویندوز xp نسبت به ویندوزهای 98 و NT تفاوت های بسیاری داشت . این ویندوز به خاطر داشتن محیطی کاربر پسند ، ارتباط خوبی با کاربران برقرار کرده و راه های اتصال به اینترنت را با کمک Internet Explore بسیار آسان نمود.

از لحاظ امنیتی ، ویندوز XP بلافاصله مورد حمله قرار گرفت. در سال 2004 میلادی مایکروسافت با انتشار نسخه XP SP2 ویندوز توانست برخی از مشکلات امنیتی را بر طرف نماید. یکی از امکانات بسیار موثر آن وجود یک دیوار امنیتی برای جلوگیری از ورود کرم های اینترنتی (Blaster, Sasser, Slammer) بود . در نهایت ویندوز XP بیش از 600 میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد.

اما مایکروسافت اعلام در برنامه های خود اعلام نموده که در ماه آوریل سال آینده (2014) ، حمایت های تجاری خود را برای ویندوز XP متوقف خواهد نمود.

با شروع ماه مه، ویندوز XP هیچگونه فایل به روز رسانی های امنیتی حتی برای شکاف های بحرانی امنیتی دریافت نخواهد کرد.

در اواسط سال 2014، نقص های امنیتی ثبات ناپذیر برای ویندوز XP به خوبی شناخته خواهد شد و جرایم کامپیوتری بصورت آزادانه انجام خواهد شد.

خطرات ناشی از عدم بروزرسانی

شبکه های کامپیوتری که شامل رایانه هایی با ویندوز XP می باشد که برای فعالیت های اداری عادی، مانند ایمیل، مرور وب، عمیلات نوشتاری و غیره مورد استفاده می شود ، محلی برای حضور حملات کامپیوتری می شود.

تنها راه برای اطمینان از امنیت شبکه و اطلاعات درون سیستم ها مهاجرت به یک سیستم عاملی که تایید شده و دارای پشتیبانی باشد ، خواهد بود.

اگر هنوز از ویندوز XP استفاده می کنید ، شما تنها نیستید. بر اساس منابع در دسترس ، تقریبا 50 درصد از استفاده کنندگان ویندوز XP نوجوانان و بیشتر از 20 درصد ، کاربران سازمانی می باشند.

یک چیز روشن است: خطر بسیار واقعی است و زمان کمی باقی مانده است، بنابراین شما باید از همین الان به فکر باشید.

منبع : pcworld