نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | آمازون به زودي سفارشات مشتريان خود را با ربات هاي پرنده تحويل خواهد داد.

آمازون به زودي سفارشات مشتريان خود را با ربات هاي پرنده تحويل خواهد داد.

انفورماتيك آرا - 28 فروردین، 1393
اخبار فناوري اطلاعات

آمازون سال گذشته از طرح جذاب و فوق‌العاده کاربردی خود برای ارسال سریع کالا توسط پهپادها پرده برداشت. در آن زمان موانع قانونی و محدودیت‌های تکنولوژیکی بسیاری سر راه پروژه بود که به نظر می‌رسد آمازون در حال رفع کلیه آن‌ها و بکار گیری از این وسایل برای ارسال سفارشات مشتریان است.
در آذرماه سال گذشته، جف بزوس، مدیرعامل آمازون در یک ویدیو 60 دقیقه‌ای از تلاش‌های شرکتش برای خلق فرصت‌های جدید گفت و اعلام نمود که آن‌ها قصد دارند از پهپادها برای ارسال سفارشات مشتریان بهره ببرد. آمازون این هلیکوپترهای بدون سرنشین را Amazon Prime Air نام گذاری نموده است. بسته سفارش مشتری در قسمت زیر پهپاد قرار می‌گیرد و سپس به محل مورد نظر مشتری ارسال می‌گردند. هلیکوپترهای بدون سرنشین آمازون قادرند بسته های 2.2 کیلوگرمی را تا مسافت 16 کیلومتر جابجا کنند. در حال حاضر 85 درصد سفارشات دریافتی آمازون وزن زیر 2.2 کیلوگرم دارند و از این رو به خوبی می‌توان از این روش برای ارسال سفارشات کاربران استفاده نمود. به این ترتیب آمازون بدون دخالت دادن سیستم‌های پستی قادر خواهد بود تا سفارشات انجام شده تا شعاع 16 کیلومتری از انبارهای خود را از طریق پهپادها و در کمتر از نیم ساعت ارسال کند.

اخبار فناوري اطلاعات

چندی پیش آمازون اعلام کرد که رویای ارسال کالا توسط پهپادها به زودی به حقیقت تبدیل می‌شود. بزرگ‌ترين فروشگاه آنلاین دنیا در نامه خود به سرمایه‌گذاران این شرکت، نه تنها وجود پهپادهای کالارسان را تایید نموده بلکه گفته است که آزمایشات بر روی نسل پنجم و ششم آن‌ها به پایان رسیده است و آن‌ها در فاز طراحی نسل هفتم و هشتم هستند.
به این ترتیب به زودی،‌ بسیاری از مشتریان آمازون سفارشات خود را از طریق پهپاد دریافت خواهند کرد.

منبع : گجت نیوز