نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | کامپيوتر خود را از هر کجا با تلفن اندرويدي خود کنترل کنيد : گوگل از نسخه اندرويدي نرم افزار کروم ریموت دسکتاپ پرده برداشت.

کامپيوتر خود را از هر کجا با تلفن اندرويدي خود کنترل کنيد : گوگل از نسخه اندرويدي نرم افزار کروم ریموت دسکتاپ پرده برداشت.

انفورماتيك آرا - 4 اردیبهشت، 1393
اخبار فناوري اطلاعات

پلتفرم رایگان کروم یکی از پلتفرم هایی است که کم کم جای خود را در میان انواع ابزار های دیجیتال باز کرده و با کسب سهم بیشتری از بازار قدرتمند تر از قبل شده است. این پلتفرم انواع ابزار های پایه مورد نیاز یک کامپیوتر را در اختیار دارد که یکی از این ابزار ها Remote Desktop برای اتصال از راه دور دو کامپیوتر به یکدیگر است.Remote Desktop کروم از سال 2011 در اختیار کاربران بوده و امروز گوگل از نسخه اندرویدی آن رونمایی کرده است.
به کمک نسخه موبایلی Chrome Remote Desktop می توانید به صورت بی سیم از طریق موبایل اندرویدی خود به یک کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ متصل شده و از راه دور آن را کنترل نمایید. برای انجام این کار باید ابتدا از طریق فروشگاه نرم افزاری کروم، نرم افزار Remote Desktop را روی کامپیوتر (با سیستم عامل ویندوز، لینوکس یا مک) نصب کرده و سپس از طریق Google Play، نسخه موبایلی آن را روی گوشی یا تبلت اندرویدی نصب کنید (البته گوشی یا تبلت شما باید به نسخه چهارم اندروید مجهز باشد). گوگل همچنین اعلام کرده که Chrome Remote Desktop در آینده برای سیستم عامل iOS نیز منتشر خواهد شد. این نرم افزار رایگان است و به جز هزینه استفاده از شبکه، هیچ خرج دیگری روی دست کاربر نمی گذارد.

منبع : گجت نیوز