نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات

اینستاگرام برای پزشکان

انفورماتيك آرا - 7 اردیبهشت، 1393
اخبار فناوري اطلاعات

پزشکان و دانشجویان پزشکی می توانند با نسخه جدید اپلیکیشن موسوم به Figure1 ،تصاویر مربوط به بیماران خود را به صورت گروهی به اشتراک بگذارند.
در نسخه جدید از طریق قابلیت ایجاد گروه های جدید مبتنی بر نوع موسسه یا علاقمندی، پزشکان و دانشجویان پزشکی می توانند تصاویر بیماران را به اشتارک بگذارند.
Figure1 بر اساس درخواستهای زیاد از سوی کاربران، نسخه به روز شده اپلیکیشن خود را با هدف نزدیک کردن گروههای علاقمند حول محور یک موضوع خاص عرضه کرده است.
در حال حاضر در هر ثانیه 3.5 تصویر پزشکی بین کاربران جابجا می شود و بیش از 50 میلیون تصویر در هفته جاری دیده شده است.
تلاش برای ساخت کتابخانه ای تصویری از بیماران توسط پزشکان علاقمند بوسیله موسسه نوظهور کانادایی در تورنتو در همین راستا است.
دکتر جاشوآ لندی موسس کمپانی هنگامی که دید دانشجویان در بیمارستان و مرکز تحقیقاتی از گوشی هوشمند خود برای به اشتراک گذاری تصویری اطلاعات درباره بیماری ها و بیماران استفاده می کنند به فکر رفت تا ضمن رعایت حریم شخصی بیماران شبکه ای امن برای این کار ایجاد کند.

اخبار فناوري اطلاعات

آنها در واقع چیزی شبیه اینستاگرام برای کار حرفه ای خود ایجاد کردند و هر کاربر می تواند ضمن ارسال تصاویر توضیحات مخصوص بیمار و بیماری را نیز به آن اضافه کند.
در حال حاضر 10 درصد از دانشجویان پزشکی در امریکا عضو این اپلیکیشن شده و تصاویر تخصصی خود را به اشتراک می گذارند تا در مواقع خاص با ارشد خود مشورت کنند. حتی پزشکان در سراسر دنیا می توانند در کیش های به خصوص مشاوره بدهند و یا مشاوره بگیرند.
کمپانی بنام Doximity خدمات شبکه ای مربوط به این اپلیکیشن را پشتیبانی می کند و با اپلیکیشن هایی مانند HealthTap همکاری نزدیک دارد.

منبع : خبر آنلاین