نرم افزار مالی | اخبار فناوري اطلاعات
صفحه اصلي | اخبار و مقالات | اخبار فناوري اطلاعات | شکست سامسونگ در سه ماه اول سال 2014

شکست سامسونگ در سه ماه اول سال 2014

انفورماتيك آرا - 10 اردیبهشت ، 1393
اخبار فناوري اطلاعات

اخیرا شرکت پژوهش و استراتژی تجزیه و تحلیل، نمودارهایی از سهم در بازار جهانی را روز سه‌شنبه منتشر کرده است. در این میان سامسونگ رتبه اول را دارا بوده که با داشتن سهم 31.2 درصدی از بازار جهانی در پایان سه ماهه اول سال بالاتر از بقیه کمپانی‌ها قرار می‌گیرد.

ناگفته نماند این مقدار سهم سامسونگ ، در مقایسه با نمودار سال پیش ، 23.4٪ افت داشته است ! در این گزارش حرفی از علت آن زده نشده است، اما در واقع این یک شکست برای این کمپانی به حساب می‌آید.

پشت سر این شرکت کره‌ای هم اپل قرار گرفته است که اتفاقا درست مانند سامسونگ این کمپانی هم از سهم 17.5٪ در سال 2013 به سهم 15.3٪ در سال 2014 رسیده است. این گزارش ها نشان می‌دهد که سامسونگ در اولین سه ماه سال 89 میلیون اسمارتفون و اپل 43.7 میلیون آی فون را بفروش رسانده است.

پس از این دو کمپانی ، کمپانی هواوی با فاصله زیادی از سامسونگ واپل قرار دادرد . جالب است بدانید این کمپانی دارای سهم 4.7٪ است. لنوو هم که در جایگاه چهارم قرار دارد شاهد افزایش در سهم بازار از مقدار 3.9٪ به 4.7٪ بوده است و در باقی لیست هم سهم دیگر سازندگان مشخص شده که از 41.1٪ در سال گذشته به 44.5٪ ارتقا داشته است.

و اما در بازار تبلت‌ها هم سیستم عامل گوگل صدر نشین بوده و دارای سهم 65.8٪ از بازار جهانی است و این مقدار نسبت به سهم 53٪ سال گذشته با افزایش چشمگیری مواجه بوده است. در مقابل سهم آی پد از بازار از 40.3٪ به 28.4٪ کاهش داشته و سهم ویندوز هم همان در 5.8٪ ثابت مانده است.

برای مدتها آی پد نبض بازار را در دست داشت اما اکنون نوبت به سلطنت اندروید رسیده است.

منبع : اخبار آی تی